לא תאמינו מה יקרה לגוף שלכם אם תאכלו 3 תמרים ביום!

“אמנם התמר אינו נחשב כמזון על, אך לא תאמינו כיצד אכילת תמרים – ולא רק בט’ו בשבט – תתרום באופן משמעותי לבריאותכם. רק תאכלו 3 תמרים ביום ותראו איך תוך זמן קצר הגוף שלכם ירגיש לגמרי אחרת!”

בטח גם אתם אמרתם לעצמכם מתישהו יאללה, מפסיקים להיות עצלנים ומתחילים לחיות בריא. ובטח גם אתם התייאשתם מהר מאוד כי לאכול סלט זה לא ממש טעים. אז בואו נשאיר לרגע בצד את ענייני הירקות, וננסה לעשות משהו בקטנה.

3 תמרים ביום. זה כל מה שאתם צריכים לאכול. ולא רק בט”ו בשבט. תמרים אולי לא נחשבים למזון על, אבל יש להם המון יתרונות בריאותיים והם גם די טעימים. רק תנסו, ותראו איך תוך זמן קצר הגוף שלכם ירגיש אחרת לגמרי!

העצמות שלכם יהיו בריאות יותר

תמרים מכילים בור, יסוד כימי שתורם לבריאות העצמות. הם מכילים גם מינרלים כמו זרחן, אשלגן, סידן ומגנזיום שמחזקים את העצמות ונלחמים באוסטאופורוזיס.

מערכת העיכול שלכם תהיה בריאה יותר

מחקר שהתפרסם בכתב עת בריטי הוכיח שלאנשים שאכלו תמרים יש מערכת עיכול שעובדת יותר טוב. כמו שכבר ראיתם למעלה, תמרים מכילים הרבה סיבים ומערכת העיכול שלנו אוהבת סיבים כדי לשפר את הפעילות שלה. סיבים מונעים עצירות ותורמים לעבודה סדירה של המעיים.

תסבלו פחות מדיכאון ולחצים

בתמרים יש ויטמין B6, שעוזר לגוף לייצר סרוטונין ונוראדרנלין שמשפרים את בריאות המח. כמות גבוהה של ויטמין B6 הוכחה כמפחיתה דיכאון וכמה שיותר ממנה יותר טוב. סרוטונין מסדר את מצבי הרוח, ונוראדרנלין מקל על לחצים ומתחים.

תקבלו בוסט של אנרגיה

כל הסיבים והמינרלים הנחמדים שרשמנו למעלה הופכים את התמרים גם לחטיף מושלם באמצע היום כשאתם מתעייפים. סוכרים כמו גלוקוז ופורקטוז יתנו לכם פרץ אנרגיה שיעזור לכם אם אתם בעבודה או באמצע אימון.

תפחיתו את הסיכון למחלות לב

תמרים מפחיתים את רמות הטריגליצריד והלחץ החמצוני, שני דברים שמעלים את הסיכון לחלות במחלות לב וטרשת עורקים. בנוסף, האשלגן שבתמרים מוריד את לחץ הדם ומפחית סכנה לשבץ ולמחלות לב נוספות.

תהיו פחות בסיכון לסרטן המעי הגס

תמרים לא רק משפרים את פעילות מערכת העיכול, הם גם עוזרים לה להתנקות מחיידקים מזיקים שיכולים לעבור למעי הגס. מחקר מצא שאצל אנשים שאכלו תמרים היו יותר חיידקים טובים שעזרו למנוע התפתחות של גידולים סרטניים במעי הגס.

תסבלו פחות מסימפטומים של אלרגיות

הרבה מאוד אנשים סובלים מסימני אלרגיה בחילופי העונות, אבל מחקרים שהתפרסמו הראו שאנשים שאוכלים תמרים סובלים פחות מהם.

תרדו במשקל

סיבים, כן? הסיבים האלו יתנו לכם גם תחושת שובע לאורך זמן וימנעו תנודות ברמת הגלוקוז בדם. התמרים מכילים גם נוגדי חימצון שמנקים את הגוף מרעלים ומשפרים את חילוף החומרים שמוביל לירידה במשקל.